Zostań rentierem inwestując w akcje firm

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ważne jest wykształcenie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ważne jest wykształcenie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz mieć kapitał, który będzie generował pasywny dochód?  Tak, aby nie przejmować się niczym i liczyć zyski? Świetnym rozwiązaniem będzie zostanie rentierem. Kim jest rentier? O co właśnie chodzi? Wszystkiego dowiesz się czytając właśnie ten artykuł.

Rentier – kto to jest?

Jest to osoba, która utrzymuje się z dochodów płynących z posiadania różnych inwestycji np. nieruchomości czy obligacji. Koszty życia rentiera pokrywane są przez pasywny dochód, który jest generowany przez kapitał. Rentier nie musi pracować więcej niż kilka godzin w miesiącu.

Jak osiągnąć poziom rentiera?

Większościom ludzi rentier kojarzy się z inwestycjami w nieruchomości, a dokładnie z wynajmów mieszkań. To zdecydowanie kojarzy nam się z dochodem pasywny, ale czy faktycznie tak jest? Czy rzeczywiście taka opcja nie wymaga od nas zaangażowania podobnego do pracy na etacie? Naszym zdaniem jest to ciężka praca ze względu na to, że trzeba szukać najemców, naprawiać oraz remontować taką nieruchomość i pilnować, aby każdy czynsz był zawsze na czas. To zresztą nie wszystko, bo jeszcze wiele innych rzeczy można spotkać pod drodze. Wyobraź sobie, że posiadasz kilka bądź kilkanaście nieruchomości i robi się z tego niezły harmonogram obowiązków do wykonania, aby zarobić z tego pieniądze. Gdzie, więc znaleźć alternatywę?

Świetnym pomysłem będzie znalezienie firmy bądź kilki firm, które chętnie podzielą się zyskiem. Wystarczy kupić akcje konkretnej firmy i czekać na przelew. Posiadacz takiej akcji w dniu dywidendy nabywa prawo do zysku, który spółka chce wypłacić za dany rok akcjonariuszom. Każda akcja to nie mała sumka, a jeśli posiadamy ich kilka da na pewno pokaźną kwotę. Zastanawiasz się ile możesz zarobić z takiej formy? Jest to nawet kilkanaście procent bez rozwiązywania problemów z najemcami, w przypadku nieruchomości. Kwotę „zebraną” otrzymuje się w formie przelewu bez podatku Belki.

Gdzie uzyskasz pieniądze jako rentier?

Sposobów na zostanie rentierem i uzyskanie dochodu pasywnego jest zdecydowanie wiele. Poniżej znajdziesz przykładowe dziedziny, którymi możesz się zainteresować.

  • udział w spółkach, np. firma produkująca opakowania czy firma logistyczna tak jak np. torby papierowe eko,
  • zakup nieruchomości pod wynajem – mieszkania, magazyny lub lokale użytkowe,
  • wynajem sprzętu albo pojazdów,
  • kupowanie gruntów,
  •  czy dochód z praw autorskich,
  • i wiele innych.