Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ważne jest wykształcenie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ważne jest wykształcenie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ubezpieczenie mieszkania to jeden z produktów, w które warto zainwestować. Nasz wkład pieniężny nie jest duży, a korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia jest wiele. Zobacz co musisz wiedzieć przed zakupem polisy na mieszkanie.

Ubezpieczenie mieszkania – poznaj jego zalety

Polisę na mieszkanie warto mieć. Dlaczego? Ponieważ „wypadki chodzą po ludziach”. Nigdy nie wiesz co się wydarzy, a warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek włamania, zalania czy pożaru.

Gdy twoja pralka na skutek jakiejś awarii zalała twoje mieszkanie, a drewniana podłoga już do niczego się nie nadaje. Pomyśl ile pieniędzy będzie trzeba wydać nie tylko na naprawę parkietu, ale również pralki. Posiadanie ubezpieczenie mieszkania pokryje te dwie rzeczy.

Ubezpieczenie mieszkalne narzucane jest w chwili, gdy zaciągasz kredyt hipoteczny. Jeśli kupujesz swoje mieszkanie za pomocą gotówki od banku, to masz obowiązek ubezpieczyć mieszkanie w razie pożaru bądź innych zdarzeń. Pamiętaj, że takie ubezpieczenie obejmuje tylko mury i stałe elementy.

Ile może kosztować ubezpieczenie?

Na cenę polisy wchodzi kilka czynników m.in:

  • historia ubezpieczeniowa – czy już kiedyś z twojej polisy była likwidowana szkoda.
  • zakres ubezpieczenia – wybór wariantów ubezpieczenia.
  • na którym piętrze znajduje się twoje mieszkanie – polisa mieszkania na ostatnim piętrze bądź parterze może być zdecydowanie większa.

Co ciekawe, jeśli twoje mieszkanie posiada elementy, które mogą zapobiegać różnym losowym sytuacją np. drzwi albo rolety antywłamaniowe bądź wynajęcie agencji ochronny możesz być pewien, że koszt ubezpieczenia będzie mniejszy.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Ubezpieczenie mieszkania możesz wykupić w zasadzie w każdej firmie ubezpieczeniowej. Umowę możesz podpisać u agenta, ale również za pomocą telefonu bądź internetu. Na czym polega różnica między tymi sposobami? W metodzie tradycyjnej zawsze pod koniec trwania polisy, aby ją przedłużyć musisz spotkać się z agentem. Ubezpieczenie przez telefon i internet tzw. kanal direct jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ podpisywanie polisy jest szybkie i wygodne robi się to tylko za pomocą konsultanta. Drugą korzyścią jest cena – ubezpieczenia przez narzędzia komunikacyjne są tańsze, dodatkowo możesz dostać zniżkę, płacąc kartą.

Ubezpieczenie to rzecz na której nie warto oszczędzać. Lepiej jest zainwestować w polisę, niż niwelować powstałe szkody z własnej kieszeni. Które zazwyczaj przekraczają cenę wykupionego ubezpieczenia.