
Blog, czyli sposób na drugą emeryturę
Ubezpieczenie mieszkania to jeden z produktów, w które warto zainwestować. Nasz wkład pieniężny nie jest duży, a korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia jest wiele. Zobacz co musisz wiedzieć przed zakupem polisy na mieszkanie.
Polisę na mieszkanie warto mieć. Dlaczego? Ponieważ „wypadki chodzą po ludziach”. Nigdy nie wiesz co się wydarzy, a warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek włamania, zalania czy pożaru.
Gdy twoja pralka na skutek jakiejś awarii zalała twoje mieszkanie, a drewniana podłoga już do niczego się nie nadaje. Pomyśl ile pieniędzy będzie trzeba wydać nie tylko na naprawę parkietu, ale również pralki. Posiadanie ubezpieczenie mieszkania pokryje te dwie rzeczy.
Ubezpieczenie mieszkalne narzucane jest w chwili, gdy zaciągasz kredyt hipoteczny. Jeśli kupujesz swoje mieszkanie za pomocą gotówki od banku, to masz obowiązek ubezpieczyć mieszkanie w razie pożaru bądź innych zdarzeń. Pamiętaj, że takie ubezpieczenie obejmuje tylko mury i stałe elementy.
Na cenę polisy wchodzi kilka czynników m.in:
Co ciekawe, jeśli twoje mieszkanie posiada elementy, które mogą zapobiegać różnym losowym sytuacją np. drzwi albo rolety antywłamaniowe bądź wynajęcie agencji ochronny możesz być pewien, że koszt ubezpieczenia będzie mniejszy.
Ubezpieczenie mieszkania możesz wykupić w zasadzie w każdej firmie ubezpieczeniowej. Umowę możesz podpisać u agenta, ale również za pomocą telefonu bądź internetu. Na czym polega różnica między tymi sposobami? W metodzie tradycyjnej zawsze pod koniec trwania polisy, aby ją przedłużyć musisz spotkać się z agentem. Ubezpieczenie przez telefon i internet tzw. kanal direct jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ podpisywanie polisy jest szybkie i wygodne robi się to tylko za pomocą konsultanta. Drugą korzyścią jest cena – ubezpieczenia przez narzędzia komunikacyjne są tańsze, dodatkowo możesz dostać zniżkę, płacąc kartą.
Ubezpieczenie to rzecz na której nie warto oszczędzać. Lepiej jest zainwestować w polisę, niż niwelować powstałe szkody z własnej kieszeni. Które zazwyczaj przekraczają cenę wykupionego ubezpieczenia.