Jak można oszczędzać na emeryturę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ważne jest wykształcenie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ważne jest wykształcenie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Należy zdawać sobie sprawę, że przez problemy demograficzne emerytury za kilkanaście lat mogą być bardzo niskie. Godny uwagi jest fakt, że świadczenie może wynosić zaledwie 33% ostatniej pensji. Osoby, które nie będą w posiadaniu dodatkowych oszczędności, muszą pogodzić się ze zdecydowanym pogorszeniem się swojego poziomu życia.

W jaki sposób można oszczędzać pieniądze na emeryturę?

Zdecydowanie najprostszym możliwym rozwiązaniem jest odkładanie co miesiąc założonej kwoty pieniężnej. Ponadto osoby, którym do emerytury pozostało jeszcze 10-15 lat, powinny bardzo poważanie pomyśleć o zainwestowaniu uskładanej sumy.

Czy warto zdecydować się na IKE?

Osoby, które wybiorą IKZ mają możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Oznacza to tym samym, że nie będą musiały zapłacić 19% podatku od zysków.

Jakie są największe zalety IKZE?

Z kolei osoby wpłacające, co roku pieniądze do IKZE mają możliwość uzyskania od Urzędu Skarbowego zwrotu przynajmniej części podatku dochodowego.

Osoby, które nie są zainteresowane, by ich standard życia obniżył się na emeryturze, powinny, jak najszybciej zastanowić się nad najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.