Co robić na emeryturze?

0
1550
Co robić na emeryturze?

Życie na emeryturze wcale nie musi być nudne. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 pomysłów, które pozwolą wypełnić wolny czas emerytom. Warto wypróbować przynajmniej połowę z nich, by poczuć, co to życie na emeryturze! Co robić na emeryturze? Zaczynamy!

Co robić na emeryturze? 10 pomysłów!

#1 Joga, jogging, fitness, aerobik

Jeśli zastanawiasz się, co robić na emeryturze, to przede wszystkim powinnaś lub powinieneś zadbać o własne zdrowie. Jak to zrobić? Nie za pomocą leków, a dzięki regularnej aktywności fizycznej. Wypełnij luki w kalendarzu ulubionymi zajęciami sportowymi, takimi jak joga, bieganie, czy fitness w grupach. To zdrowe nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu!

#2 Nadrobienie zaległości – książkowych, filmowych, serialowych

Emerytura to dobry czas na nadrobienie zaległości. Jest tyle wspaniałych powieści do przeczytania oraz filmów i seriali do obejrzenia! Wcale nie musisz tego robić sam lub sama, na seans warto zaprosić dzieci i wnuków i wspólnie przeżywać historie ulubionych bohaterów.

#3 Wolontariat

Emerytura to dobry czas na to, by zaangażować się nowe projekty i poznawać nowych ludzi. Temu właśnie służą wolontariaty! To dobra okazja, by zapobiec nudzie i samotności, a przy okazji komuś pomóc.

#4 Warsztaty rozwojowe

Co robić na emeryturze? Warto zapisać się na warsztaty rozwojowe. Lepienie z gliny, tworzenie pięknych rzeźb z drewna, malowanie, muzyka, czy nawet uprawianie ogródka – każde hobby, które rozwija, jest dobre!

#5 Własna firma

Wbrew pozorom emeryci wcale nie muszą być pasywni na rynku pracy. Mogą wrócić na rynek, w innej roli, jako przedsiębiorca. Seniorzy mogą liczyć na ulgi, dzięki czemu łatwiej im zrealizować wymarzone od dawna pomysły na biznes.

#6 Opieka nad dziećmi

Będąc na emeryturze, możesz wreszcie spędzić więcej czasu z rodziną. Możesz także pomóc swoim dzieciom… wychowywać ich dzieci. Wykorzystaj swoje doświadczenie i wiedzę i pomóż wychować ich na dobrych ludzi!

#7 Prace sezonowe

Jeśli po przejściu na emeryturę czujesz pustkę i potrzebujesz jakiegoś zajęcia, najlepiej płatnego, warto postawić na prace sezonowe. W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń z pracą, która nie jest wymagająca fizycznie, specjalnie dla seniorów.

#8 Korona Gór Polski

Uwielbiasz góry, ale nigdy nie było czasu, by po nich chodzić? Najwyższy czas, by to zmienić! 28 szczytów, z których większość jest bardzo łatwa i niewymagająca, tylko czeka na to, by je zdobyć. A ty, na co czekasz?

#9 Jazda konna

Wbrew pozorom jazda konna to dyscyplina, którą można uprawiać bez względu na wiek. W szkółkach jazdy są specjalne kursy dla seniorów, takie zajęcia oferują między innymi stadniny we Wrocławiu. Co zrobić, by zacząć? Wystarczy się zapisać. Jeśli chcesz, możesz się wyposażyć we własne akcesoria jeździeckie lub skorzystać z wypożyczalni na terenie obiektu.

#10 Podróż dookoła świata

Ostatni z pomysłów wcale nie jest taki trudny do zrealizowania, jakby się wydawało. Wystarczy nieco odwagi i oczytania, odrobina gotówki w portfelu i chęć zobaczenia największych cudów świata na własne oczy.

A Wy jakie macie pomysły na to, co robić na emeryturze?