Co należy zrobić, by dostać awans?

2022.06.20

0 minut i 52 sekundy

Zdjęcie stockowe

Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość osób pracujących na etacie pragnie dostać wymarzony awans. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak tego dokonać.

Rozwiązanie problemów szefa

Rekomendowane jest przede wszystkim zdobycie zaufania szefa, a także jego najbliższych współpracowników. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków będzie on konsultował ewentualny awans danego pracownika z zaufanymi osobami. Warto dowiedzieć się w czym dokładnie ma problem szef, a następnie przedstawienie rozwiązania.

Zbieranie feedback’a

Rozwój będzie możliwy tylko w przypadku zbierania feedback’a. Warto zapytać się swojego szefa, co dokładnie należy zrobić, by otrzymać awans. Można również zadać przełożonemu pytanie w stylu: „co mogłem zrobić lepiej?”. Dzięki dobremu feedback’owi dany pracownik uzyska informacje w jakim miejscu się znajduje.

Rekomendowane jest także zapytanie się swojego szefa, jakie umiejętności powinny zostać rozwijane, by otrzymać awans. Osoba zainteresowana awansem będzie wtedy miała pewność, że zrobiła wszystko, co było możliwe.