Co należy zrobić, by dostać awans?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ważne jest wykształcenie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ważne jest wykształcenie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość osób pracujących na etacie pragnie dostać wymarzony awans. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak tego dokonać.

Rozwiązanie problemów szefa

Rekomendowane jest przede wszystkim zdobycie zaufania szefa, a także jego najbliższych współpracowników. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków będzie on konsultował ewentualny awans danego pracownika z zaufanymi osobami. Warto dowiedzieć się w czym dokładnie ma problem szef, a następnie przedstawienie rozwiązania.

Zbieranie feedback’a

Rozwój będzie możliwy tylko w przypadku zbierania feedback’a. Warto zapytać się swojego szefa, co dokładnie należy zrobić, by otrzymać awans. Można również zadać przełożonemu pytanie w stylu: „co mogłem zrobić lepiej?”. Dzięki dobremu feedback’owi dany pracownik uzyska informacje w jakim miejscu się znajduje.

Rekomendowane jest także zapytanie się swojego szefa, jakie umiejętności powinny zostać rozwijane, by otrzymać awans. Osoba zainteresowana awansem będzie wtedy miała pewność, że zrobiła wszystko, co było możliwe.